Żyję tu i teraz i nie jest mi wszystko jedno co się dzieje wokół mnie . To moje subiektywne spojrzenie na Rzeczypospolite ...
Blog > Komentarze do wpisu

Bywanie w wyższych sferach

Bywanie w wyższych sferach, nawet jeśli są to tylko elity polityczne, może czasami zakręcić w głowie, szczególnie komuś nieprzyzwyczajonemu. Coś, co jednak może być zrozumiałe w przypadku prostego Kowalskiego z Pipidówy Dolnej, razi w przypadku osób teoretycznie "bywałych w świecie".
W zwięzły sposób wyraził to po ostatnim spotkaniu z prezydentem Obamą Władysław Frasyniuk: Napieralski to burak!.
Napieralski to burak, wyjął telefon i robił zdjęcia
Faktycznie, szef trzeciej siły w parlamencie, w wieku 37 lat zachował się jak infantylna nastolatka na spotkaniu z piosenkarzem. W dodatku nadal nie widzi niestosowności swojego zachowania.
Co złego w pamiątkowych zdjęciach?
To chyba jest najgorsze, że nie potrafi zrozumieć za co jest krytykowany i nie wyciąga wniosków ze swoich błędów. Kiepsko to wróży.

Problem nie jest wielki i może rzeczywiście nie warto się znęcać na przewodniczącym SLD? Całkiem jednak niedawno stawałam w obronie Napieralskiego, określonego przez Zbigniewa Girzyńskiego z PiS-u "politykiem zręcznym, ale bez ogłady politycznej, którego przerasta funkcja przewodniczącego".
Lewica miałka intelektualnie
Cóż, nie sądziłam, że to napiszę, ale chyba w tym przypadku muszę jednak przyznać Girzyńskiemu rację. Tym bardziej, że latka lecą, a sam Napieralski uparcie stara się sprawiać wrażenie "młodego, dobrze się zapowiadającego". Czy nie pora skończyć z tymi zapowiedziami, a pokazać coś więcej niż zdjęcie z ważnymi politykami na twitterze?

 

środa, 01 czerwca 2011, marzatelaPolecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Burak w pampersie : z Przemyślenia z drogi ...
Nie będę się znęcał... - słów Donalda Tuska o Grzegorzu Napieralskim po spotkaniu polityków z Obamą  nie wezmę sobie do serca i sobie troszkę poużywam. Mój ulubiony lewicowy przywódca wykazał się sporą dawką dobrego humoru. Czułem że spotkanie z ... »
Wysłany 2011/06/01 07:55:39
Potrzebna nam sensowna opozycja z Okiem obserwatora
... Bo ta, którą mamy przynosi wstyd. Mam coraz silniejsze wrażenie, że członkowie partii opozycyjnych starają się za wszelką cenę udowodnić brak kompetencji, charyzmy, programu i pomysłów. Grzegorz Napieralski stopniowo jak dla mnie zaprzepaścił ... »
Wysłany 2011/06/01 08:04:02
Geneza jednej foty z aurablog
Środowisko lewicowe poważnie zaniepokoiło się incydentem w Pałacu Prezydenckim spowodowanym przez Grzegorza Napieralskiego, który zachował się w sposób nie licujący z powagą szefa nowoczesnej partii dużego kraju europejskiego i na oficjalnym ... »
Wysłany 2011/06/01 14:06:17
Czarnym PR-em w SLD czyli Piękny Grzesio i tajne więzienia z Lewy Sierpowy
Szanse SLD na dobry wynik wyborczy musiały ostatnio wzrosnąć powyżej poziomu akceptacji niektórych, bo najpierw wyciągnięta została sprawa tajnych więzień CIA w Polsce, z podkreślaniem, że to rząd SLD się na nie zgodził a potem zrobiono z Grzegorza ... »
Wysłany 2011/06/01 14:55:57
Komentarze
2011/06/01 08:19:11
Napieralski burak jak i całe SLD...
-
2011/06/01 09:49:37
Rzeczywiście burak Marzatelo. Mam dziwne wrażenie, że nie to, co dzieje się teraz z Grzesiem to są wypadki przy pracy, ale wypadkiem przy pracy był jego niezły wynik w wyborach prezydenckich.

Pozdrawiam :-)
-
2011/06/01 09:50:23
@Anton
Brak ogłady chyba jednak nie ma barw partyjnych, można to spotkać we wszystkich ugrupowaniach.
-
2011/06/01 09:51:22
@Andy
Ja od dawna jestem do niego uprzedzona. Kojarzy mi się z typowym aparatczykiem z czasów PRL-u.
-
2011/06/01 15:28:15
Gorzej, że tak samo zachował się ex-szef gabinetu pana premiera i minister w kancelarii pana prezydenta, o którym pan profesor Tomasz Nałęcz już mówił jako o przywszłym premierze. Typowy aparatczyk z czasów III RP.

Jeszcze gorzej, że wciąż znajdą się zapewne ludzie, którzy na oba reprezentowane przez nich ugrupowania zagłosuję. Mylę się?
-
2011/06/01 21:32:52
Oj dałem się nabrać. Myślałem że przeczytam o prawdziwych "wyższych sferach"; wybitnych artystach, naukowcach, niebanalnych przedsiębiorcach, porządnym ziemiaństwie .... A to opowiastka o politykach!
-
Gość: Zbyniek, *.master.pl
2011/06/01 21:34:19
Marzatelo a mnie się kojarzy z ZMPowcem w czerwonej chuście
-
2011/06/01 22:04:10
@klasa62
Cóż, takie są te nasze elity :(
-
2011/06/01 22:05:15
@Zbyniek
Coś w tym stylu, ale oczywiście ZMP-owiec na etacie, robiący karierę w organizacji.
-
2011/06/02 09:08:36
No straszne, ale jednop dobre - jest czym przywalić w rosnącego w siłę konkurenta do władzy. Och co za burak! Pół warszawki się podnieca, a drugie pół zachwycone sparaliżowaniem i wyludnieniem miasta przed i w czasie wizyty Hegemona, dystyngowaną dyskrecją Rządowych w sprawach drażliwych jak np tortury w amerykańskich więzieniach na terenie kraju nadwiślańskiego, czy wiz, oraz zgodnymi z Etykietą dygami, pokłonami i wywijaniem hołubców w sprawie czy ewentualnie Hegemon nie zapomni o nas, nie spzreda nam drogo miliotarnego złomu i nie zainstaluje swoich baz na naszym marnym i durnowatym terenie.
-
2011/06/02 09:58:35
@kocia_noga
Największy zachwyt ze spotkania z Obamą widziałam akurat na twarzy Napieralskiego. Wypowiadając się przed kamerą był wyraźnie rozanielony i zachwycony wrażeniem jakie swoja wypowiedzią wywarł na Obamie.
Czy twoim zdaniem SLD powinno być poza wszelką krytyką tylko dlatego, że rośnie w sondażach? Również w kontekście powrotu do polityki starych zasłużonych działaczy?
-
2011/06/02 11:05:57
A ja się z Girzyńskim nadal nie zgadzam i mam nadzieję, że tam mi zostanie :) Może i Napieralski czasami zachowuje się jak nastolatka, ale w partii rządzi jak stary: skutecznie pozbył się Olejniczaka, Arłukowicza, a i Kalisz jakiś jakby zagrożony. Wszyscy poważni konkurenci wyautowani. Nie jest on taki nieporadny za jakiego chciałby uchodzić.
-
2011/06/02 12:27:35
@Avianca
To raczej nie tyle polityczne wyrobienie, co stosowanie metod znanych z czasów słusznie minionych w partii o kierowniczej roli w państwie.
-
2011/06/02 12:45:19
Tylko że to właśnie nie jest przykład mądrego i dojrzałego rządzenia partią, tylko infantylnego, odsunąć tych co wartościowszych, co mogą mu odebrać popularność. Co do zdjęć, to niepotrzebnie to robił. Co innego jakby siedział na widowni, ale on był uczestnikiem spotkania i zdjęcia, na których w dodatku był i on i Obama, i tak robiła prasa. Jako że było widać że robi te zdjęcia i jeszcze tak się zachowywał na konferencji, to się ośmieszył trochę jednak. I nie sprowadzajmy tego do zgadzania się z Girzyńskim, choć pisałem wtedy jak pisałem ;) A najpoważniej w tym całym kontekście zachował się prezydent Wałęsa, który po coś konkretnego pojechał do Włoch, a nie na chwilę do Obamy, żeby z nim sobie zrobić zdjęcie... A Wałęsę pewnie częściej się określa jak Frasyniuk Napieralskiego... Ale to już bardzo złośliwi.
A zdjęcie to GN raczej nie dał na twitterze, a na fejsbuku.

Mi się tylko 2 razy zdążyło przyczaić po autograf, ale nie od byle kogo, bo od Komorowskiego i od Wałęsy. A raz kombinowałem, jak z Komorowskim jeszcze sobie zdjęcie zrobić nawet trochę na sępa, ale nie dało rady i odpuściłem (do niego wtedy nie podszedłem, a wtedy co mi dał autograf, to nie miałem niestety aparatu).
-
2011/06/02 16:33:45
@pawmak
Mimo wszystko dziś bym już tej notki o Girzyńskim nie napisała, choć wcale nie oznacza to, że nagle stał sie dla mnie autorytetem.
Jeśli chodzi o Walęsę to mimo wszystko mam mieszane uczucia. Niestety, ale jego megalomania jest faktem i nawet jeżeli w tym przypadku przyczyny były inne - to jakoś samo się to nasuwa.
-
2011/06/02 19:34:04
Może jest faktem i dlatego się tu nasuwa, ale w tym konkretnym przypadku miał raczej poważny powód. Tylko mógł od razu powiedzieć o co chodzi, żeby nie było tego gadania, że nie przyszedł bo taki ważny.
-
Gość: Kanadol, *.eastlink.ca
2011/06/03 01:47:33
Zapewne bywalcy tego bloga zagladaja rowniez do Balsama Lomzynskiego. Pieknie podsumowal kiedys Balsam Napieralskiego jak ten startowal w wyborach prezydenckich, cytuje:

"-- Jabłuszko, jabłuszko, jestem, kurwa, młodym politykiem lewicowym, powiedz mi, dać się wydymać czy zastrzelić?

Jabłuszko, jabłuszko było zwykły owoc, ale powiedziało tak:

-- Młody polityku lewicowy, młody polityku lewicowy, aniś ty młody, aniś ty lewica, chuj z tobą."
Czy to nie piekne?
-
2011/06/03 05:27:54
@pawmak
No właśnie...
-
2011/06/03 05:28:13
@Kanadol
Coś w tym jest :)ministat liczniki.org


Komentarze.eu - Przegląd polskiej blogosfery
Blogi Polityczne