Żyję tu i teraz i nie jest mi wszystko jedno co się dzieje wokół mnie . To moje subiektywne spojrzenie na Rzeczypospolite ...
Blog > Komentarze do wpisu

Chore dziecko i 1% podatku

Adaś Wereda

kliknij, aby powiększyć

Dyskusja o ewentualnym odpisie 0,3% na rzecz Kosćiołó i związków wyznaniowych trwa w najlepsze. A w cieniu tego wszystkiego wiele organizacji pożytku publicznego stara się o nasz 1% podatku. To możemy zrobić już teraz - właśnie jesteśmy w środku szczytu podatkowego rozliczania ubiegłego roku.
Wypełniamy PiTy i na każdym kroku spotykamy apele o i prośby o przekazanie 1% naszego podatku. Stara się o to wiele organizacji. Czytając je chcialoby się pomóc każdemu, ale do dyspozycji mamy tylko jeden PIT...
Nie da się ukryć, że zawsze najbardziej wzruszające są prośby o wsparcie dla chorych dzieci. Bez naszej pomocy sobie nie poradzą.

O zamieszczenie tego apelu poprosiła mnie moja dobra koleżanka, która znajoma zbiera środki na rehabilitację synka. Urodzony z porażeniem mózgowym Adaś Wereda potrzebuje bardzo kosztownej rehabilitacji. Jest podopiecznym fundacji "Zdążyć z pomocą", będącej na liście organizacji pożytku publicznego. Czy można odmówić takiej prośbie?

Wystarczy wpisać w formularzu podatkowym darowiznę 1% podatku na rzecz:
Fundacja "Zdązyć z pomocą".
Numer KRS 37904, w polu na informacje dodatkowe dopisek 13706 - Adam Wereda.

 

poniedziałek, 19 marca 2012, marzatela
Tagi: podatkiPolecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2012/03/20 13:20:48
zrobiłabym to z wielką chęcią ale już odpisałam, szkoda, kilka dni wcześniej zastanawiałam się ale odnalazłam Kacperka, też wirtualnego "znajomego" któremu odpisywałam w zeszłym roku.
To ważne żeby odpisać, te nasze niby grosiki mnożą się ale nie same.
Pozdrawiam w pierwszym dniu wiosny i zapraszam na wiosenny pokaz sejmowej mody
-
2012/03/20 14:29:25
@Malina
Dla tych rodziców każdy taki 1% odpisu to skarb i naprawdę duża pomoc. Moim zdaniem - warto poszukać i skorzystać z tego prawa.
Twoją galerię widziałam (czytam Cię RSS-em). Jak zwykle wpedziłaś mnie w kompleksy. Mam Corela, od dawna sobie obiecuję, że się nim pobawię (na kursie byłam wieki temu) i ciągle nie mam czasu. Patrząc na Twoje dzieła - dochodzę do wniosku, że i tak nie mam szans dojść choćby do cząstki tego, co Tobie wychodzi
Pozdrawiam.
-
2012/03/20 23:02:09
coś Ty, Marzenko, ja nie uczyłam się Corela,zawsze miałam taki zamiar i nigdy czasu nie starczyło ... jestem "samoukiem fotomontażowym" mam starego Foto-painta 11, fotomontaże to taka moja zabawka, przed laty potrzebowałam zrobić plakat na festyn charytatywny, wtedy po raz pierwszy zaczęłam kombinować na zasadzie patrzenia co która ikonka "robi" a że w następnych latach plakaty były potrzebne to rozumiesz - potrzeba matką wynalzku ...
----------------
do pracy używam auto-cada ten znam na prawdę ale to całkiem inne klocki i inny świat ...
----------------
Wiesz - te fotomontaże mnie bawia i zawsze sprawia mi wielka radość jak komuś się podobają ;-))
a jeśli chodzi o RSS to jestem absolutny tumanek ...
-
2012/03/21 06:59:20
@Malina
Tym bardziej Cie podziwiam :)
Ja kiedyś byłam na kursie Corela i też się trochę bawiłam. Teraz mam cały pakiet Corela (legalny) i ciagle brakuje mi czasu, żeby się go nauczyć. W stosunku do tamtej wersji, którą miałam - doszlo milion możliwości a i tak większość już zapomniałam.
RSS jest narzędziem, które pozwala na podgłądanie ulubionych stron i zaznaczanie tych, na kótrych pojawiło się coś nowego. W ten sposoób poranny przegląd blogów ograniczam tylko do tych, gdzie pojawił aisę nowa notka.
Postaram się kiedyś znaleźć chwilę i napisac, jak to się robi.
-
2013/01/17 13:42:31
Jak wybieracie komu podarować 1%?
Ja osobiście korzystam z programu, który automatycznie oddaje 1% na fundacje.
Tutaj macie link: formularze podatkowe
-
2013/01/30 18:47:58
generalnie uważam że są to bardzo dobre inicjatywy. I tak trzeba rozliczyć pit 1 % mogę oddać ;)ministat liczniki.org


Komentarze.eu - Przegląd polskiej blogosfery
Blogi Polityczne