Żyję tu i teraz i nie jest mi wszystko jedno co się dzieje wokół mnie . To moje subiektywne spojrzenie na Rzeczypospolite ...
Blog > Komentarze do wpisu

Platformo, co ty wyprawiasz?

Platforma Obywatelska przeżywa jakiś ogromny kryzys wewnętrzny i to już od dłuższego czasu. To, że dzieje się źle widać na każdym kroku, niestety. Kryzysy mają prawo się zdarzać i zdarzają się w każdej organizacji, problem w tym, jak rozwiązuje się takie kryzysy. Wczorajsza decyzja zarządu PO nie świadczy o tym, że partia ta sobie z tym radzi. Niestety.

Afera taśmowa? Przecież to taki banał, że aż mdli. Czasy teraz są takie, że każdy w każdej chwili może być nagrany. Będąc nagranym politykiem - łatwo trafia na medialne czołówki. Czy można się przed tym zabezpieczyć? Oczywiście,  w bardzo prosty sposób - nie robić i nie mówić nic takiego, co po upublicznieniu wywoła skandal. Tylko i aż tyle.
W dolnośląskiej Platformie dzieje się źle, choć wygląda na to, że problem dotyczy całej Platformy, we wszystkich regionach. Grzegorz Schetyna przegrał wewnątrzpartyjne wybory, ale czy jest to powód do tego, aby wycinać jego zwolenników w całym kraju? Triumfalizm ma z reguły fatalne skutki i jak widać - wywołuje reakcje. Słuchając w mediach wypowiedzi np. Andrzeja Biernata - czuję niesmak i nie dziwię się, że "Schetynowcy" bronią się przed wycięciem. I tu pojawia się kolejne zażenowanie, gdyż robią to w bardzo nieetyczny sposób.
Czy musimy się tym zajmować? Wydawać by się mogło, że nie, ale skoro rzecznik rządu wspomina o wcześniejszych wyborach - wygląda na to, że nie jest to już wewnętrzna sprawa jednej partii. Choć z punktu widzenia rządu jedna korzyść jest - z medialnych czołówek zniknęła sprawa wywłaszczenia OFE, referendum w sprawie powrotu struktury szkolnictwa do modelu PRL-owskiego itp. Nawet walczący z policjantami Wipler z trudem się przebił i to tylko na jeden dzień.
Problem w tym, że takie straty na wizerunku z reguły są trwałe. I w niczym nie zmienia tego fakt, że zasada "załatwiania pracy" jest stała i zupełnie niezależna od opcji politycznych.


czwartek, 31 października 2013, marzatelaPolecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2013/10/31 16:43:00
Może jest tak, że naprawdę nie dzieje się nic nowego i szczególnego. To tylko typowe dla partii problemy. Nowością jest tylko to, że politycy zaczęli się nawzajem nagrywać. Nic tak dobrze nie odda życia partyjnego jak jedno dobre nagranie.
-
2013/10/31 17:57:15
@Aurabloger
Faktycznie, do tej pory PO nie publikowała swoich nagrań - choć nie znaczy to, że ich nie ma. Samo nagrywanie rozmówców jest niestety normą w naszym życiu politycznym.
-
2013/10/31 19:11:34
Widzę w tym Marzatelo zmęczenie materiału. Albo inaczej. Zmęczenie Tuska. Dawniej takie rzeczy Donald wypalał ogniem. Ale i jakoś łatwiej znosił wewnętrzną konkurencję. Teraz zrobiło się odwrotnie. Wypala ogniem konkurencję i łatwo znosi kundlenie się działaczy.
Źle się to skończy.
-
2013/10/31 19:53:10
@Starszy
Trudno się z tym nie zgodzić. Co najgorsze - ja widzę u siebie zmęczenie Platformą. Owszem, PiS jest groźny i nie wyobrażam sobie powrotu prezesa i jego zaufanych do władzy, ale czy PO tylko na to liczy?
Pamiętasz jak z resortu sprawiedliwości odchodził Ćwiąkalski? Gdzie są tamte standardy? Nawet cień nie pozostał....
-
2013/11/01 00:09:01
I co mówią te świnie? Ich kolega został SPROWOKOWANY do złożenia korupcyjnej propozycji. że został podstępnie NAPROWADZONY. Parafrazując klasyka: "Kiedy człowiek szuka synekury. On lgnie, on szuka. I zagubi się sam i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga"
Kiedyś u siebie na blogu napisałem, że Protasiewicz to taka świnia przy korycie z forsą, ale teraz mi się wydaje, że takie porównanie to obraza dla trzody chlewnej.
-
Gość: adam, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2013/11/01 02:18:31
Najfajniejsze jest to, że rozmaici funkcjonariusze PO wypowiadając się o tej taśmowej aferze, nie mają pretensji do tych, którzy wygłaszali korupcyjne propozycje, ale do tych, którzy to nagrali i nagłośnili. Ot, Platformiane standardy.

-
2013/11/01 05:05:56
Zgadzam się z adamem. Jakoś nie słyszę potępienia ani nawet dyskusji o dyskusyjnych zatrudnieniach w spółkach, ale wyłącznie o "winnych" ujawnienia tych niemoralnych propozycji, które zdają się być normą.
-
2013/11/01 06:48:03
@Rycho
Zostaw świnie w spokoju, nie zasługują na to.
Tłumaczenia idiotyczne - słyszałam też coś o wyrwaniu zdań z kontekstu i tego typu wyjaśnienia.
-
2013/11/01 06:52:18
@Adam
Ci nagrywający zawsze są na cenzurowanym - to nie jest tylko Platformniana przypadłość.
-
2013/11/01 06:54:52
@Avianca
Bo to jest niestety smutna norma, bez barw politycznych. Praca w spółkach skarbu państwa to standardowe synekury dla działaczy w terenie i każda partia z tego korzysta.
-
2013/11/01 09:40:40
Nie każda partia. Twój Ruch nie ma takiego obyczaju ;) Wiem, wiem, nie miał też okazji, ale trudno zakładać, że na pewno z niej skorzysta.
-
2013/11/01 09:49:34
@Avianca
To gwoli sprawiedliwości - dopiszmy jeszcze Republikanów i Solidarną Polskę.

Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono....
-
2013/11/01 10:35:46
@Avianca
No nie, "Twój Ruch"? Jeszcze o Palikotowcach można było to powiedzieć, ale obecna formacja wzięła na pokład tylu byłych eseldowców, że po dziewictwie. Ci już wiedzą doskonale, co jest grane.
-
Gość: , *.dynamic.gprs.plus.pl
2013/11/02 17:03:47
była jedna partia która wprowadziła zasade konkurencji ofert w przyznawaniu stanowisk,
ale PO zaniechała tego pomysłu.ministat liczniki.org


Komentarze.eu - Przegląd polskiej blogosfery
Blogi Polityczne