Żyję tu i teraz i nie jest mi wszystko jedno co się dzieje wokół mnie . To moje subiektywne spojrzenie na Rzeczypospolite ...
Blog > Komentarze do wpisu

Misiewicze kontra PiSiewicze czyli znowu osobno?

Rząd PiS ostatnio nie ma najlepszej passy, co chwilę pojawiają się kolejne problemy. Największą wpadką ostatnich dni okazała się sprawa rzecznika MON, Bartłomieja Misiewicza. Stał się on symbolem zjawiska, trafnie nazwanego przez Pawła Kukiza jako "koryto plus". Takich "Misiewiczów" na różnych stanowiskach pojawiło się wielu: liczy się poparcie polityczne, a nie rzeczywiste kompetencje. Wprawdzie nie jest to zjawisko nowe, ale chyba żadna z ekip rządzących do tej pory nie robiła tego tak nachalnie, z taką butą i bezwzględnością. Czy tzw."dobra zmiana" nie miała tego zlikwidować? Czy partia odwołująca się w trakcie kampanii wyborczej do swojej "wyższości moralnej" nie miała zlikwidować tego zjawiska? I czy zamiast tego nie mamy tego samego tylko więcej, gorzej i z jeszcze większym zaangażowaniem partyjnym?

Nepotyzmem i kolesiostwem PiS sam się podkłada, nic więc dziwnego, że opozycja to wykorzystuje. Z tego, co obserwuję na TT - tym razem partie opozycyjne zdominowały narrację. Chronologicznie pierwsza była chyba Nowoczesna, która skutecznie wypromowała hashtag #Misiewicze. W sieci pojawiło się sporo wpisów pokazujących konkretne przykłady z różnych miejsc Polski, hasło zostało nagłośnione i dotarło chyba nawet do elektoratu PiS.
Podobną drogą, choć z lekkim opóźnieniem poszła też Platforma Obywatelska. Też wskazuje i piętnuje obsadzanie różnych stanowisk według klucza partyjnego, z całkowitym pominięciem kompetencji. Może tylko szkoda, że chcą się odróżnić od Nowoczesnej, używa hastagu #Pisiewicze? Czy w ten sposób efekt skali nie zostaje pomniejszony? Zmasowana, wspólna akcja obu partii opozycyjnej mogłaby być o wiele większym sukcesem. Tym bardziej, że do wyborów jeszcze sporo czasu i lepiej wykorzystać energię na punktowanie władzy niż do wzajemnego zwalczania się opozycji. 

A tak w ogóle to moim zdaniem odwołanie ministra Jackiewicza moim zdaniem niczego nie zmienia. Nawet jeżeli CBA cokolwiek znajdzie (pewnie będzie jakaś spółka, w której dojdzie do przetasowania) - to generalnie niewiele się zmieni i w większość przypadków obsadzone kluczem partyjnym stanowiska pozostaną bez zmiany.

A sam Misiewicz? Od wczoraj zawieszony na stanowiskach w MON, chyba nadal jest członkiem rady nadzorczej grupy zbrojeniowej? W każdym razie będzie miał teraz więcej czasu na naukę i dokończenie licencjatu.


wtorek, 20 września 2016, marzatelaPolecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2016/09/20 11:00:20
PiS posiadł cudowną umiejętność całkowitej rozdzielności czynów i słów. PiS zapewnia, że liczy się z opinią społeczną i zamierza prowadzić debaty społeczne. Jak to wygląda w rzeczywistości, widzimy. PiS zapewnia, że dla niego głos narodu jest najważniejszy. W rzeczywistości ma gdzieś naród. I tak jest z tym rozdawnictwem posad. Dziwię się, że opozycja robi to dopiero teraz, bo problem jest od samego początku. Ta partia zachowuje się jak szarańcza - atakuje wyżera dosłownie wszystko.
-
2016/09/20 12:12:56
Nawiasem mówiąc "Pisiewicz" to dosyć popularne nazwisko. Pewnie jego posiadacze głupio się czują teraz, atakowani za niewinność.
Byłem wczoraj na konferencji posłów Gryglasa i Cyrańskiego (.N) ogłaszających lubelską listę Misiewiczów. Niektóre nazwiska wielce smakowite. No i lista daleko niepełna. A media zwaliły się tłumnie. Fajnie.
Pisowskie wojsko sieciowe usiłuje cienko rezonować, że PO to, czy tamto, a Petru pewnie też by stanowiska rozdawał, gdyby mógł. Coraz idiotyczniej to brzmi, bo nic prostszego, jak zapytać się kolesi jaki sens miała w takim razie "dobra zmiana"
Ostrożnie można założyć, że to początek erozji obozu prezesa. Zwłaszcza, że nakłada się na to kompromitacja podkomisji smoleńskiej, widoczna nawet dla pisowców..
-
2016/09/20 12:50:46
@starszy
Można by rzec "nareszcie" bo do tej pory co by PiS nie zrobiło lud trwał niczym zaczarowany. Ale 500 plus skonsumowane a zarznięte decyzyjne mechanizmy państwa zaczynają strasznie zgrzytać. Gdyby nie to że zapłacimy wszyscy to człowiek z radością oglądałby przejażdżkę.
-
2016/09/20 14:37:48
@Ilenka
Porównanie do szarańczy bardzo dobre.
-
2016/09/20 14:38:57
@Starszy
Zachłanność sprawiła, że zaczynają się dławić i okazuje się, ze są jeszcze gorsi niż poprzednicy.
-
2016/09/20 14:40:50
@Marchewa
Ale powiało trochę nadzieją, że jednak uda się zatrzymać ten szaleńczy marsz.
-
Gość: Jurek O., *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2016/09/20 22:21:48
A ja z innej beczki. A może jednak nie, bo wspomniałaś o Nowoczesnej? Jednak tej partii jest najbliżej do skrajnej prawicy, do PiS. Taki Nowoczesny POPiS? W poniedziałkowym programie Polsat News, nowoczesny polityk Ryszard Petru błysnął taką oto wypowiedzią (może niechcący, bo on taki bystry i liberał ...w gębie):
"Dobrze by było, aby w Polsce ludzie, którzy mają inną orientację niż heteroseksualna, nie musieli się tego wstydzić, co nie znaczy, że muszą się z tym obnosić".
Nie chcę się już powtarzać, nie chcę mówić o Petru, czy Balcerowiczu. Mają oni już swoje miejsce w neoliberalnym świecie i niech tam siedzą na uboczu. Niech już więcej nie psują kraju i krwi.
A tu jest odpowiedź na jego jakże "nowoczesny" wywód: trybuna.eu/gej-pisze-do-petru-czas-na-jawnosc/
-
Gość: Robotnik, *.zapnet-isp.net
2016/09/21 05:40:00
Pragne zauważyć że,"koryto +"- Kukiza, dotyczyło podwyżek uposażeń dla posłów i rządu. Tak zwana "opozycja" nie zgłaszała sprzeciwu dla propozycji Pis. Tak zwana "opozycja", nie protestuje przeciw finansowaniu partii z budżetu. Tak zwana "opozycja", przebrała się w ornat i ogonem na mszę dzwoni.Tak zwana "opozycja" nie będzie szukać "Misiewiczów", jeżeli Pis poprzestanie na wymianie sołtysów na wsi. Zabawię się w "advokatus diaboli". Uważam że Pis musi obsadzić swoimi ludźmi spółki o strategicznym znaczeniu dla państwa, aby zatrzymać rabunek państwa.
Przykład ? Spółka KGHM dokonuje egzotycznych inwestycji- Kongo ,Chile, Czy tu nie śmierdzi ????
natemat.pl/92437,rzad-oddal-obcemu-kapitalowi-zloze-miedzi-warte-miliard-dolarow-abw-tropi-afere
-
2016/09/21 07:46:14
@robotnik
Kłamiesz w tej sprawie. Opozycja protestowała. A w sprawie KGHM bredzisz.
-
2016/09/21 08:50:54
@Jurek
A jednak z zupełnie innej beczki i nie na temat. No, chyba, że sugerujesz, że obsada stanowisk w różnych spółkach skarbu państwa oprócz podłoża politycznego ma także wymiar związany z orientacją homoseksualną? Moim zdaniem nie ma na to dowodów, choć może "nie obnoszą się"?
-
2016/09/21 08:58:07
@Robotnik
A moim zdaniem spółki skarbu państwa powinny być obsadzane przez ludzi kompetentnych. Myślisz, że PiS takich nie ma i stąd te problemy?
W czasach rządów PO dotacje dla partii politycznych zostały zmniejszone, więc trudno tu mówić o protestach - czyny są bardziej znaczące.
A skoro już o tym mowa - to tak walczący z dotacjami Kukiz też wziął dofinansowanie - na konto zarządzanej przez siebie fundacji.
-
Gość: Jurek O., *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2016/09/21 12:33:56
Marzatela
Co do beczki, to jednak będę się upierał. Takie różne wypowiedzi i akcje typu misie, rysie, pysie itp, którymi rzuca na lewo i prawo, często bez pomyślunku, podobno liberał, który ideologicznie głosuje bez odrazy i wahnięcia z POPiS, są tylko sygnałem do swoich wyborców, ze jestem, czuwam, podziwiajcie mnie. ;) Obsadzanie spółek z udziałem państwa, przez swoich, nie jest przecież wynalazkiem PiS. Poprzednicy robili to po prostu ciszej. PSL, to w ogóle milczy. I nie będę się wypowiadał co do fachowości tych wszystkich "specjalistów". Jestem tylko pewien, że nie ma wśród nich ani jednego Arsena Lupina. ;)
ps Zmartwiłaś mnie tym swoim wtrętem o homoseksualistach. Wskazuje on tylko i wyłącznie, że Tobie wystarczy zwykłe zapewnienie: jestem liberałem. I Petru na tym jedzie. :(
-
2016/09/21 17:30:23
@Jurek
Upieraj się, masz prawo do własnego zdania. Ja pozostanę przy swoim - wybacz, ale nie wszystko kojarzy mi się ze sprawami łóżkowymi.
A poza tym - sama decyduję, co jest dla mnie ważne i jakie zapewnienie jakiego polityka jest dla mnie wystarczające.
PS.
Nie martw się moim wtrętem o homoseksualistach - to Ty pierwszy o tym wspomniałeś, ja zwróciłam Ci uwagę, że nie pasuje do notki.
-
Gość: Jurek O., *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2016/09/21 21:00:51
Marzatela
Zadziwiasz mnie teraz. O sprawach łóżkowych nawet nie pomyślałem, tak jak nie wspomniałem słowem o homoseksualistach. Przytoczyłem tylko wypowiedź Twojego guru, Petru, bo również on mnie zadziwia. Trudno. Już taki zadziwiony chyba muszę zostać. ;)
-
Gość: kmat, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2016/09/22 01:17:35
Nic zaskakującego w tym nie ma. Kaczyński życzy sobie mieć w PiSie władzę absolutną. Wynikają z tego dwa skutki. Po pierwsze kryterium lojalnościowe jest jedynym istotnym, co skutkuje niską jakością kadr - bierni, mierni ale wierni się kłaniają. Po drugie Kaczyński jest jednoosobową instancją kontrolną. Oba skutki dają synergiczny efekt - stado łapczywych idiotów, którego nikt nie jest w stanie ogarnąć, jeden JK to po prostu za mało, niby coś tam biedaczek próbuje, ale przypomina to wylewanie łyżką wody z tonącego Titanica.
Kurcze blade, jak PiS zdobył władzę, to szacowałem, że gdzieś w 2017 szlag to trafi. Dziś nie zdziwiłoby mnie, jakby ten cyrk nie dotrwał do końca roku.

@marchewa79
Można by rzec "nareszcie" bo do tej pory co by PiS nie zrobiło lud trwał niczym zaczarowany. Ale 500 plus skonsumowane
500+ jest mocno przeceniane. Wielodzietni, którzy faktycznie na tym mocno korzystają, są po pierwsze nieliczni, po drugie raczej proPiSowscy. Wzrost poparcia wywołany tym programem był raptem kilkuprocentowy, z okolic 30% w okolice 35%.
-
Gość: Robotnik, *.zapnet-isp.net
2016/09/22 05:12:13
@Starszy
www.polskieradio.pl/42/1701/Artykul/1505466,KGHM-stawia-na-nowa-kopalnie-odkrywkowa-w-Kanadzie-Liczy-na-miedz-i-zloto

wyborcza.biz/biznes/1,147752,19784527,kghm-ma-problemy-z-kopalnia-w-chile-i-wielka-strate.html

Mówisz Starszy że ja bredzę i kłamię ? To tylko twoja opinia . Ciekawsze są fakty, i wnioski jakie z nich można wyciągnąć.
-
Gość: Robotnik, *.zapnet-isp.net
2016/09/22 05:27:45
-
Gość: Robotnik, *.zapnet-isp.net
2016/09/23 04:56:33
@Starszy
Kłamałem ! Partia pana Petru, rzeczywiście protestowała przeciwko dojeniu budżetu. Nowoczesność protestu jest dla mnie zaskakująco-porażająca. :-))
pikio.pl/dramat-nowoczesnej-stracila-miliony-zlotych-z-subwencji-to-moze-byc-koniec-tej-partii/
-
2016/09/23 07:17:13
@Jurek
Przeczytaj swój pierwszy komentarz pod ta notką.
-
2016/09/23 07:18:21
@Kmat
Też mam wrażenie, że zaczyna się to sypać. I dobrze.
-
2016/09/23 07:19:21
@Robotnik
Ja też nadal mu nie wierzę. I nie widzę, aby miało się to zmienić.
-
2016/09/23 14:55:33
Wydaje się, że czystki odbywają się na niespotykaną wcześniej skalę, bo oprócz tradycyjnej chęci obsadzania stołków "swoimi", jest jeszcze perwersyjna, dzika potrzeba wykaszania wszystkich "innych".
-
2016/09/23 16:16:42
@Rycho
To, że nowa władza wyrzuca "nieswoich" to jeszcze można zrozumieć, ale dlaczego fachowców zastępują ludźmi całkowicie bez kompetencji?
A pamiętam, jak na początku transformacji tworzono korpus apolitycznych urzędników, dziś już nikt o tym nie wspomina.
-
Gość: kmat, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2016/09/24 03:46:36
Już Miller usiłował raczkującą służbę cywilną demontować. No ale to była zbliżona pazerność.
Tak mi wpadło do łba. Teraz ma być jakaś rekonstrukcja rządu, czyli mają wywalać. Biorąc pod uwagę nazwiska do wycięcia pewnie będą wywalać za nadmierną głupotę. Rzecz ciekawa, bo za poprzedniego PiSu wywalali za nadmierną samodzielność. Byłaby to całkiem dobra wiadomość (w końcu lepiej żeby wywalali za głupotę niż za samodzielność), gdyby nie to, że zachodzi tu bezpośredni związek przyczynowo skutkowy - po wycięciu asertywnych zostali idioci. Aż się boję myśleć za co będą wycinać następnym razem.
-
2016/09/24 09:16:28
@Kmat
Tym razem, gdyby mieli wyrzucać za samodzielność - to wszyscy byliby bezpieczni.
Wczoraj słyszałam komentarz Szczypińskiej do planowanych zmian w rządzie:
zawsze można zrobić coś lepiej, nikt nie jest doskonały oprócz prezesa. Prezes jest doskonały.
I tyle w temacie.
-
2016/09/24 11:47:50
Bo dobry fachowiec zawsze musi mieć otwarty umysł, a PiS to z definicji partia zamkniętych umysłów.
-
2016/09/30 12:52:56
@temat:
Nie wiem. Może nie jestem na bieżąco. Ale nie widzę "złej prasy rządu". Ona jest taka, jaka była -- część krytykuje, część popiera, część zachowuje neutralność (co oznacza praktyczne wsparcie dla PiSu w postaci wyciszania afer).

@kmat, *.neoplus.adsl.tpnet.pl:
Niektórzy mówią, że jedynie za premiera Cimoszewicza, czy Belki (nie pamiętam, premier SLD mniejszościowo-ustępujący) służba cywilna nie była manipulowana z góry.
Ale... Jedną rzeczą jest próba wciśnięcia kilku swoich, inną skala zjawiska za PiSu. Tyle, że PiS się w tym specjalizuje, że robi wszystko to, co krytykuje u innych. Poczekajmy więc na ośmiorniczki i fałszerstwa wyborcze.
-
Gość: kmat, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2016/09/30 15:22:40
@pak4
Za Belki. Co do skali oczywiście zgoda. Co do ośmiorniczek też, wystarczy poczekać. Co do fałszerstw nie wiem czy się odważą, to miałoby cholerny oddźwięk międzynarodowy.
-
2016/11/09 16:28:43
o, widzę że tez rzadko bywasz..ministat liczniki.org


Komentarze.eu - Przegląd polskiej blogosfery
Blogi Polityczne