Żyję tu i teraz i nie jest mi wszystko jedno co się dzieje wokół mnie . To moje subiektywne spojrzenie na Rzeczypospolite ...
Blog > Komentarze do wpisu

"Lex Szyszko" czyli kto się pod tym podpisał?

ścięte drzewo

W całej Polsce trwa wycinka drzew. Na niespotykaną dotąd skalę, bez jakiejkolwiek kontroli, choć zgodnie z uchwalonym niedawno prawem. Ustawa, która to umożliwia została już nazwana jako "Lex Szyszko". Niestety, obecny minister Środowiska, Jan Szyszko słynie raczej z tego, że raczej walczy ze środowiskiem niż je chroni, ale w tym rządzie niewiele już dziwi. W przypadku tej ustawy nie wiem kto jest autorem nowelizacji, ale z formalnego punktu widzenia jest to inicjatywa grupy posłów podpisanych z imienia i nazwiska. Warto ich zapamiętać, w końcu podpisując się pod projektem, z pewnością identyfikują się z zaproponowanymi tam zmianami, prawda? Tym bardziej, że zupełnie mnie nie interesuje fakt, że niektórzy posłowie podpisują takie wnioski poselskie in blanco. To nie jest żadnym usprawiedliwieniem i nie zdejmuje odpowiedzialności.

Projekt poselski zmiany ustawy o ochronie przyrody został wniesiony do sejmu 7 grudnia 2016r.:

Druk sejmowy nr 1143

Podpisali się pod nim:

Waldemar Andzel, Dorota Arciszewska-Mielewczyk, Jan Krzysztof Ardanowski, Marek Ast, Ryszard Bartosik, Barbara Bartuś, Joanna Borowiak, Wojciech Buczak, Waldemar Buda, Lidia Burzyńska, Anna Cicholska, Witold Czarnecki, Arkadiusz Czartoryski. Katarzyna Czochara, Elżbieta Duda, Jan Duda, Barbara Dziuk, Andrzej Gawron, Szymon Giżyński, Jarosław Gonciarz, Jerzy Gosiewski, Marcin Horała, Józefa Hrynkiewicz, Michał Jach, Krzysztof Jurgiel, Alicja Kaczorowska, Piotr Kaleta, Jan Kilian, Lech Kołakowski, Robert Kołakowski, Wojciech Kossakowski, Andrzej Kosztowniak, Jarosław Krajewski, Leonard Krasulski, Andrzej Kryj, Bernadeta Krynicka, Dariusz Kubiak, Jacek Kurzępa, Anna Kwiecień, Bogdan Latosiński, Krzysztof Lipiec, Paweł Lisiecki, Marzena Machałek, Krzysztof Maciejewski, Ewa Malik, Jerzy Małecki, Gabriela Masłowska, Jerzy Materna, Andrzej Matusiewicz, Kazimierz Matuszny, Mieczysław Miazga, Anna Milczanowska, Kazimierz Moskal, Aleksander Mrówczyński, Adam Ołdakowski, Jerzy Paul, Marek Polak, Piotr Polak, Marcin Porzucek, Urszula Rusecka, Bogdan Rzońca, Jacek Sasin, Łukasz Schreiber, Wojciech Skurkiewicz, Czesław Sobierajski, Dariusz Starzycki, Marek Suski, Józefa Szczurek-Żelazko, Jolanta Szczypińska, Jarosław Szlachetka, Krzysztof Szulowski, Ewa Szymańska, Robert Telus, Ewa Tomaszewska, Sylwester Tułajew, Piotr Uruski, Piotr Uściński, Jan Warzecha, Jerzy Wilk, Grzegorz Wojciechowski, Grzegorz Adam Woźniak, Tadeusz Woźniak, Sławomir Zawiślak, Jarosław Zieliński, Maria Zuba, Wojciech Zubowski.

Co ciekawe - na liście nie ma Jana Szyszki....

Głosowanie nad ustawą odbyło się 16 grudnia ub.r. w sali kolumnowej. Za oddano 236 głosów - przynajmniej tak twierdzą ci, którzy liczyli. Oznacza to, że w/w posłowie też zagłosowali "za".
Ciekawe czy już nabrali wątpliwości, że to jednak nie jest projekt najlepszy z najlepszych?czwartek, 23 lutego 2017, marzatela
Tagi: ekologia PIS SejmPolecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: Robotnik, *.zapnet-isp.net
2017/02/24 04:12:13
Niejaki "Kmat" na blogu Starszego rzucił myśl że , " ...problem rządu ulegnie rozwiązaniu przez drzewa " (po wypadku pani Szydło).
Więc widzę sensowne zajęcie dla opozycji ,zamiast wygłupów w sejmie, do sadzenia drzew towarzysze odmaszerować !
-
2017/02/24 07:05:44
@Robotnik
I tu akurat zgadzam się z Kmatem :)
Choć notka akurat przywołuje nazwiska posłów, którzy firmują ten projekt. Nazwany "Lex Szyszko", ale to nie on wprowadził ja do legislacyjnego obiegu.
-
2017/02/24 11:29:56
Na koniec będzie jak zwykle. "Ja tylko wykonywałem rozkazy".
-
2017/02/24 12:24:48
Masakra:( Ciekawa jestem, czy też spełnienie obietnic wyborczych?
-
2017/02/24 16:27:09
@Starszy
Poseł RP nie może być bezmyślnym wykonawcą poleceń, musi brać odpowiedzialność za to, co robi.
-
2017/02/24 16:31:10
@Kobietawkryzysie
Obawiam się, że są tacy, którzy jak Szyszko uważają, że prawo własności jest ważniejsze niż przyroda. No, chyba że chodzi np. o prawo własności rolników, kótrzy już nie mogą dysponować własnym gospodarstwem.
-
2017/02/25 23:44:17
To jest rola dziennikarzy parlamentarnych (walczących o wolne media w Sejmie) aby odpytać posłów wnioskodawców.
Opozycja przepuściła tę ustawę na komisji . Może wreszcie partie opozycyjne powołają profesjonalne gabinety cieni (gabinet powołany przez PO to śmiech na sali) i zaczną kontrolować działania partii rządzącej.
Bez zmiany ordynacji wyborczej na większoścowo- proporcjonalną (możliwe co najmniej 2-3 warianty zgodne z Konstytucją RP) nie będziemy jako obywatele w stanie kontrolować posłów i przywołać ich do porządku.
-
2017/02/26 09:38:44
marzatela, utopistko....("Poseł RP nie może być bezmyślnym wykonawcą poleceń, musi brać odpowiedzialność za to, co robi.")
-
2017/02/27 11:10:03
Wczoraj spacerowałam z mężem i zauważyłam, że wycięto wielkie stare drzewo nad rzeką, w takim pasie przybrzeżnych zarośli, który raczej prywatną działką nie był. Ktoś pozyskał sobie drewno?
-
2017/02/27 14:09:02
@Krzysztof
Niestety, u nas tak już jest, że poseł olewa wyborców, gdyż ważniejszy jest decydujący o miejscu na liście szef partii.
-
2017/02/27 14:11:26
@Joe
Tka, wiem, że to utopia, ale mimo wszystko trzeba czasem przypominać o zasadach. Tym bardziej, że w sejmie coraz gorzej się dzieje - posłowie coraz bardziej przypominają bezmyślne maszynki do głosowania.
-
2017/02/27 20:36:36
Obawiam się, że za pisowkie wyczyny nikt nie będzie odpowiadał. Być może udało by się to szaleństwo trochę przyhamować. Już teraz dla laika jest jasne, że PiS tworzy system absolutnej nieodppowiedzialności z totalną kontrolą opozycji. Gdzie są polscy wybitni prawnicy?
-
2017/02/27 20:38:14
Obawiam się, że za pisowkie wyczyny nikt nie będzie odpowiadał. Być może udało by się to szaleństwo trochę przyhamować. Już teraz dla laika jest jasne, że PiS tworzy system absolutnej nieodppowiedzialności z totalną kontrolą opozycji. Gdzie są polscy wybitni prawnicy?
-
2017/03/01 16:03:49
@Danek
Akurat prawnicy się ostatnio uaktywnili i głośno mówią. Tylko, co z tego, skoro PiS wie lepiej?
-
2017/03/22 13:53:00
Obecnie jest wielka akcja sadzenia drzew. Tylko tych wyciętych szkoda...ministat liczniki.org


Komentarze.eu - Przegląd polskiej blogosfery
Blogi Polityczne