Żyję tu i teraz i nie jest mi wszystko jedno co się dzieje wokół mnie . To moje subiektywne spojrzenie na Rzeczypospolite ...
Blog > Komentarze do wpisu

Dzisiaj nadzieja ma kolor niebieski

UE

Na Faceboku pojawiło się nowe wydarzenie:

Dzisiaj nadzieja ma kolor niebieski

Dla tych, którzy nie korzystają z FB opis akcji:

Dzisiaj nadzieja ma kolor niebieski
Dzisiaj, 09.03.2017, PiS odniósł spektakularną porażkę w polityce światowej – Polska wygrała. 27 krajów głosujących przeciwko polityce partii Jarosława Kaczyńskiego – to mówi samo za siebie. Jesteśmy częścią Unii Europejskiej, a Unia Europejska to również wartości, które podzielamy. Gratulujemy zwycięstwa w Wyborach Przewodniczącemu Donaldowi Tuskowi.

Nie każdy z nas ma czas na uczestnictwo w demonstracjach, dojazdy do Warszawy czy innych miast – każdy z nas jednak może wyrazić swoją radość z dzisiejszego wyboru oraz z tego, że jesteśmy częścią Unii Europejskiej. Możemy to w prosty i tani sposób pokazać na ulicach każdego miasta w Polsce.

Załóżmy od jutra i przez najbliższy tydzień nośmy coś niebieskiego – niebieski to kolor Unii
Wystarczy niebieska wstążka na antenie samochodu, kawałek niebieskiej kartki od wewnątrz w samochodzie, niebieska wstążka wpięta w ubranie, niebieska apaszka – wierzę, że w tej kwestii nasza pomysłowość nie zna granic
Nie trzeba wielkich pieniędzy i wielkiego wysiłku, aby poprzeć wybór Europy


Akcja zaplanowana jest do 18 marca.

Moim zdaniem - bardzo fajny pomysł. Tym bardziej, że musimy pokazać Europie, że nie chcemy wychodzić z UE i to niezależnie od tego, co mówi obecna władza.


piątek, 10 marca 2017, marzatela
Tagi: Tusk UEPolecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2017/03/11 09:37:46
Odzyskam nadzieję, jak opozycja odzyska rozum. Kolor jest bez znaczenia.
Wiem, piszesz o wsparciu Unii dla wolnej Polski, ale to będzie daremne wsparcie, jeśli politycy nie staną na wysokości zadania.
-
2017/03/11 09:50:55
@Avianca
Oczywiście, opozycja musi zmądrzeć i grać wspólnie o Polskę. Presja ulicy powinna mieć dla nich również działanie motywacyjne.
-
2017/03/12 11:43:01
W Warszawie 18 marca jest marsz w obronie sądów, ale będzie też okazja to zamanifestowania, ze jesteśmy w Unii. Ja co prawda nie mogę iść (mam chora nogę), ale myślami będę na marszu.
-
2017/03/12 16:48:18
@Ilenka
Każda okazja do manifestowania zasad i ważnych wartości jest ważna. Jak się nie da inaczej - to choćby taką niebieską wstążeczką.
-
2017/03/13 08:07:35
@ only-avianca
Dokładnie tak. Mimo, że akcja pokojowa, sympatyczna, a już na pewno nie szkodliwa to jednak noszenie niebieskiego nic tu nie zmieni jeżeli opozycja rządowa będzie nadal działać tak nieudolnie i opieszale jak do tej pory. Przede wszystkim trzeba by zadbać o wizerunek opozycji. W oczach zwolenników PiS, opozycja to stare dziady, byli SBcy, nieudacznicy i post-komuchy. Nikt za kimś takim nie pójdzie zostawiając PiS.

Pozdrawiam

Łopatologicznie o sytuacji politycznej w Polsce:
PolityczneSpory -blog
-
Gość: Tomasz, *.jaroslaw.zicom.pl
2017/03/23 00:21:47
Nasza opozycja , niestety, nie ma myślenia politycznego. A myślenie polityczne polega na tym, że dla osiągnięcia wspólnego celu zapominamy o różnicach i urazach , łącząc swoje siły. . Pozdrawiam, Tomaszministat liczniki.org


Komentarze.eu - Przegląd polskiej blogosfery
Blogi Polityczne