Żyję tu i teraz i nie jest mi wszystko jedno co się dzieje wokół mnie . To moje subiektywne spojrzenie na Rzeczypospolite ...
Blog > Komentarze do wpisu

Iść abo nie iść - oto jest pytanie.

Ostatni poniedziałek był bardzo burzliwym dniem w naszej debacie publicznej. Widać i słychać to było nie tylko w internecie, ale także w wydaniach specjalnych różnych stacji telewizyjnych. Problem w tym, że właściwie nic szczególnego się nie zdarzyło. Owszem, była konferencja prasowa Prezydenta, na której zapowiedział gotowość swoich projektów ustaw o SN i KRS. Pomachał kartkami, samych projektów nie pokazując - zrobił to dopiero dzień później, przedstawiając je w wersji już zmienionej. Przy okazji, oceniając własne projekty jako niezgodne z Konstytucją, zwołał szybkie konsultacje w sprawie jej zmiany czyli dostosowania ustawy zasadniczej do ustaw zwykłych.

Na spotkanie do PAD-a wybrali się przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych z wyjątkiem PO. No i to właśnie stało się w praktyce głównym newsem poniedziałku, a wszyscy politycy PO biegali po różnych telewizjach, udzielali się w mediach społecznościowych i tłumaczyli się z tej decyzji. Czy dobrze zrobili bojkotując te "konsultacje"? Zastanawiałam się nad tym, mając dużo wątpliwości. Przed samym spotkaniem nie wyrobiłam sobie jednoznacznej opinii. Po spotkaniu było już prościej - to była parodia, a nie żadne konsultacje w sprawie zmiany Konstytucji. Mam wrażenie, że PAD chciał po prostu uzyskać zapewnienie od poszczególnych partii czy w ciemno poprą czy nie zmianę Konstytucji. Moim zdaniem to kompletne nieporozumienie - aktualnie obowiązująca została przyjęta w referendum, a teraz decyzja ma zapaść przy herbatce (o ile zdążono ją podać)?

Nie mam pretensji do PO, że nie wzięła udziału w tych "konsultacjach". Owszem, zawsze warto rozmawiać, ale trzeba wiedzieć o czym. W tym przypadku tak nie było, a sam PAD nawet nie zadeklarował, że od teraz zacznie w końcu być prawdziwym strażnikiem Konstytucji. Jednocześnie jednak nie mam też pretensji do Nowoczesnej, że poszli tam. Prosto i jednoznacznie określili, że nie poprą tych zmian. I tyle.

Prezydenckie projekty ustaw o SN i KRS wpłynęły wczoraj do Sejmu. Nie podejmuję się ich oceniać - nie mam do tego kompetencji, opieram się na zdaniu ważnych dla mnie autorytetów prawniczych. Na pewno jednak jestem zwolenniczką trójpodziału władzy - nie chcę sądów sterowanych przez jedynie słuszną partię. A gdyby miało dojść do zmiany Konstytucji - to oczekiwałabym projektu, który byłby poddany referendum i w ten sposób przyjęty lub odrzucony. środa, 27 września 2017, marzatelaPolecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: Piotr Opolski, *.internetia.net.pl
2017/09/27 20:09:18
Ja nie tylko rozumiem PO, że nie poszła na tzw. konsultację z dwóch powodów:
1. Nie chodzi sie na konsultacje z przestępcą który wielokrotnie złamał prawo,
2. Przez absencje wybito argument z ręki Adriana, że projekty były konsultowane.
Pozdrawiam
-
2017/09/28 08:22:28
@Piotr
Słyszałeś jak PAD mówił, że PO apelowała o zwołanie RBN, a teraz nie chce przyjść? Chyba coś mi umknęło, gdyż nie pamiętam, aby choć raz zareagował na te apele.
Niestety, sama zmiana przypisania nadzwyczajnych i niekonstytucyjnych uprawnień z Ziobry na Dudę niczego nie załatwia.
-
Gość: , *.dynamic.chello.pl
2017/09/28 13:43:42
Po wczorajszym biadoleniu I prezes Sądu najwyższego Małgorzaty Gersdorf myślałem, że nic w temacie reformy wymiaru sprawiedliwości mnie nie zaskoczy. Myliłem się. Głos w sprawie zabrał sędzia Waldemar Żurek (ten od alimentów).

Wzywam, proszę i nawołuję, abyśmy się jej wszyscy trzymali. W przeciwnym razie kiedyś, gdy już nasze postaci zostaną jedynie cienką warstewką tuszu odciśniętego na kartkach papieru, na których wydrukowano nasze postanowienia, wyroki i uchwały, nikt nie wspomni nas z szacunkiem, na jaki we własnych oczach dzisiaj zasługujemy
-
2018/01/26 10:40:14
Bardzo wartościowy wpis, nie wiem jak go przeoczyłem. PO i PiS od zawsze będą dla mnie partiami żerującymi na polakach. PO no niestety tutaj znowu pokazała swoją prawdziwą stronę...
_______________
www.reklama-led.pl
-
2018/02/22 09:18:43
PO i tak powinno się pojawić chyba że po prostu wiedzieli ze tak to będzie wyglądało, nie wiem po co są organizowane takie spotkania skoro nic nie wnoszą.
-
2018/03/22 08:40:43
Oni sobie tam konstytucje zmieniają a w mediach nic konkretnego. PO nie ma usprawiedliwienia co do braku obecności. Powinni tam iść, powinni robić co mogą jak wszyscy pozostali w końcu żyją z naszych pieniędzy..
Love Law
-
Gość: Piotr, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2018/04/12 13:21:38
Myślę jednak, że trzeba by iść mimo wszystko.
_______________
goistria.eu/
-
2018/11/05 09:20:42
Mają swoją taktykę także pewnie to było przemyślane i doprecyzowane, nie poszli bo tak chcieli wiec pewnie coś kombinują możemy się tylko domyślać o co chodzi.
________________
AJB-Financeministat liczniki.org


Komentarze.eu - Przegląd polskiej blogosfery
Blogi Polityczne