Żyję tu i teraz i nie jest mi wszystko jedno co się dzieje wokół mnie . To moje subiektywne spojrzenie na Rzeczypospolite ...
wtorek, 02 maja 2017

współpraca

Wprawdzie lewica to nie moja bajka, ale sądzę, że powinna mieć swoje wyraźne miejsce na naszej scenie politycznej. Oczywiście pod pojęciem lewicy rozumiem w tym przypadku nie ugrupowania populistycznego rozdawania socjału - tu trudno przelicytować PiS, ale partię wrażliwą na najsłabszych i stającą w ich obronie. W kwestiach obyczajowych - zdecydowanie liberalną, co w naszym generalnie konserwatywnym społeczeństwie wcale nie jest łatwe i proste. Wcale nie ma wielkiego zapotrzebowania i trudno tylko na tej podstawie liczyć na osiągnięcie sukcesu wyborczego.
Czy mamy szanse na taką lewicę? Obawiam się, że będą z tym poważne problemy. Tym bardziej, że jak widać - nie tylko partie prawicowe lubią pokazywać własną odrębność (oczywiście nie dotyczy to praktycznie wchłoniętych przez PiS przystawek)  - po lewej stronie sceny politycznej też to lubią. Niestety.

Czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć mi sens niepodania ręki Czarzastemu z SLD przez Marcelinę Zawiszę z Razem? To, że podała mu rękę przed wejściem zupełnie mnie nie przekonuje. Na scenie zobaczyliśmy tylko to, że wyciągnięta ręka zawisła w próżni. Siła takiego przekazu jest ogromna - partie lewicowe nie będą z sobą współpracować... Wrażenie fatalne i moim zdaniem na pewno nie przysporzy głosów partii Razem. 

Ostatnio na TT widziałam historyjkę obrazkową (nie mogę jej teraz znaleźć) , na której widać opartą o wysoki mur drabinę. Jest na tyle wysoka, że sięga szczytu. Na kolejnym obrazków 2 ludzików przepiłowuje drabinę na pół. Następnie każdy bierze swoją część i wchodzi na drabinę - sięgającą do połowy muru, bez szans na dotarcie na górę.
Ta historyjka komentowała relacje pomiędzy PO i Nowoczesną. Obawiam się jednak, że jej wymowę można rozciągnąć na całą naszą scenę polityczną. Z wyjątkiem PiSu - tu Kaczyński doskonale zadbał o jedność i osiągnął sukces. Może warto wyciągnąć wnioski?

A tak przy okazji - czy podczas wczorajszych obchodów Święta Pracy "Solidarność" zorganizowała jakiś event? Czy ich to nie dotyczy?

ministat liczniki.org


Komentarze.eu - Przegląd polskiej blogosfery
Blogi Polityczne